Nutrex Hawaiian Spirulina Pacifica 200 Tablet

NUTREX HAWAII 
Aminoasitler, Omega-3,6,9, kompleks vitaminler, 94 mineral, 2000’den fazla enzim, antioksidanlar ve birçok biyoaktif maddenin doğal deposudur ...
 
Ürün Bilgileri
 
İnsanlık tarafından kullanımı Kanem İmparatorluğu’na (MÖ.500), Maya’lara (MS.300-900) ve Aztek’lere (MS. 1300-1500) dayanan, ayrıca günümüzde NASA ve Avrupa Uzay Ajansı tarafından astronot gıdası olarak kullanılan, sodalı sularda yetişen, spiral yapıda, mikroskobik, mavi yeşil alg türüdür. 1 kilo Spirulina, 1 ton çeşitli sebzelerin ve meyvelerin besin değerine eşdeğer olarak kabul edilmektedir. Doğada sadece anne sütünde ve Spirulina’da, tüm esansiyel aminoasitler, omega-3,6,9 yağ asitleri ve GLA  (Gama Linolenik Asit) dengeli bir şekilde bulunmaktadır.
 
Food Safety Research, UNIDO, Dünya Sağlık Örgütü (WHO),  Amerikan Gıda ve İlaç Bakanlığı (FDA), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Spirulina’yı her yaş grubu için ve ayrıca gebelikte herhangi bir yan etkisi ve/veya etkileşimi olmayan güvenli gıda olarak kabul etmiştir.
 
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO): “Geleceğin en iyi gıdası”
ABD Gıda ve İlaç Bakanlığı (FDA): “En iyi besin takviyesi”
Uluslararası Gıda Konferansı (1993): “En iyi doğal besin”
nutrex-hawaii-spirulina-icerik
 
Üretiminde kullanılan bütün maddeler en saf halleri ile doğal ve vejeteryan kaynaklardan sağlanmaktadır. Hawaiian Spirulina Pacifica hiçbir ısıl işleme maruz bırakılmayan, dünyada üretilen en saf ve en doğal RAW (işlenmemiş) gıda takviyesidir.
 
“Nutrex - Hawaiian Spirulina Pacifica” dünyada üretilen ve piyasada bulunan diğer tüm Spirulina ürünlerinden daha yüksek oranda vitamin, enzim, antioksidan gibi biyoaktif maddeleri en saf halleri ile  içerdiğini garanti eder.
 
Hawaiian Spirulina’nın mucizevi bir besin maddesi olarak kabul edilmesi, yüksek kaliteli tam protein (esansiyel amino asitlerin tamamını içerir) içermesi (600 - 700 g/kg ham protein), demir, selenyum, magnezyum, kalsiyum gibi 94 kadar mikro ve makro mineral içermesi, vitamin kompleksleri, esansiyel besin maddeleri, antioksidanlar, omega-3,6,9 yağ asitleri, 2000’den fazla enzim ve diğer biyoaktif maddelerin doğal deposu olması gibi nedenlere dayanmaktadır. Yukarıda sayılanlara ilave olarak doğada  GLA (Gama Linolenik Asit), DHA (Docosahexaenoicacid), ALA (Alfa Linolenik Asit), SOD (SuperOxide Dismutase), Phycocyanin (>%10), Zeaxanthin gibi ksantofiller, triterpenoidler, yeşil, mavi, turuncu pigmentler (klorofil, fikosiyanin, karotenler), DNA, RNA, fikosiyanobilin, polisakkaritler, sülfolipidler, fitosteroller, aynı anda doğal olarak içeren tek besin kaynağı Hawaiian Spirulina Pacifica’dır.
nutrex-hawaiian-spirulina-pacifica
 
Kullanımı
 
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme için günlük 5 porsiyon meyve ve sebze tüketilmesini önermektedir. Günlük 1 porsiyon Spirulina (6 tablet) tüketilmesi bu ihtiyacı yeterince karşılamaktadır. Ayrıca ağır işlerle uğraşanlar, sporcular, vejeteryanlar, yoğun strese maruz kalanlar, yaşlılar, rahatsızlık çekenler vb. günde 3-5 porsiyon güvenle kullanabilir. Sağlıklı her bireyin Spirulina kullanması, kişinin yaşam kalitesini ve enerjisini arttıracağı gibi, kişinin aynı zamanda hastalıklara yakalanma riskini de azaltacaktır. Hawaiian Spirulina Pacifica, saflığı ve kalitesinden dolayı birçok dünya ve olimpiyat şampiyonu tarafından yüksek miktarlarda performans arttırmak amacıyla güvenle kullanılmaktadır. 
 
Spirulina doğası gereği havayı/suyu temizleme özelliğine sahiptir. Spirulina üretimi yapılan yerin havası, kullanılan suyun kalitesi, kültürün özellikleri ve uygulanan işlemler ürün kalitesi üzerindeki en etkili faktörlerdendir. Bu bakımdan çevre/hava kirliliği olan yerlerde üretim yapıldığı taktirde üretilen Spirulina’nın kalitesi önemli derecede düşer.
 
Hawaiian Spirulina Pacifica 1983’ten bu yana Hawaii’de Kailua-Kona kıyısında Biyolojik Güvenlik Alanında üretilmektedir. Bu bölgenin en önemli özelliği; herbisit, pestisit gibi ilaç ve tarımsal endüstri atıklarının hiçbir şekilde bulunmadığı “arı” bir bölge olmasıdır.
Hawaii’de Spirulina’nın üretildiği yer; dünyada havası en temiz olan, üretimde %100 saf, doğal volkanik memba-içme sularının ve 900 metre derinlikteki 94 mineral içeren Pasifik Okyanusu sularının kullanıldığı tek yerdir.
Spirulina’nın içerdiği besin değerleri ve antioksidanlar en fazla kurutma ve tabletleme işlemleri sırasında uygulanan ısı ve oksitlenme nedeniyle zarar görmektedir. “Cyanotech - Nutrex” ürettiği Hawaiian Spirulina’nın yüksek besin değerlerini kayıpsız muhafaza edebilen patentli “Ocean Chill Drying™ (Patent#5.276.977)” oksijensiz soğuk kurutma (3-5 saniye) ve soğuk tabletleme yöntemlerini kullanarak Spirulina’yı en saf haliyle ürettiğini garanti etmektedir.
“Nutrex - Hawaiian Spirulina Pacifica” tamamen saf ve doğal olduğundan dolayı kendine özgü bir kokusu, tadı ve koyu mavi-yeşil rengi vardır.
“Cyanotech - Nutrex” FDA (U.S. Food and Drug Administration) onaylı ve ISO 9001:2000 sertifikası olan, Kosher, GMP (Good Manufacturing Practices), GRAS (Generally Recognized as Safe) statülerinin tümüyle ödüllendirilmiş ilk ve tek mikroalg üretim merkezidir.
 
Besin Değerleri (1 porsiyon = 6 tablet = 3 g Hawaiian Spirulina Pacifica):
%99.5 saf Hawaiian Spirulina Pacifica; hindiba inülini, bitkisel magnezyum stearat, doğal silika
 
Toplam Kalori: 10 cal
Yağ: 0.15 g
Kolesterol: 0 mg
Karbonhidrat: <1 g="" font="">
Protein: 2 g
 
Vitaminler
 
Vitamin A (Beta Karoten): 9000 IU
Vitamin K: 60 mcg
Tiyamin (B1): 75 mcg
Riboflavin (B2): 140 mcg
Niasin (B3): 450 mcg
Vitamin B6: 30 mcg
Folik asit (B9): 6 mcg
Vitamin B12: 9 mcg
Biotin (Vitamin H): 0.8 mcg
Pantothenik asit (B5): 4.5 mcg
İnositol (B8): 1.7 mcg
Vitamin E: 45 mcg
 
Mineraller
 
Kalsiyum: 14 mg
Demir: 9 mg
Fosfor: 33 mg
İyot: 15 mcg
Magnezyum: 23 mg
Çinko: 0.09 mg
Selenyum: 1 mcg
Bakır: 21 mcg
Mangan: 0.4 mg
Krom: 40 mcg
Molibden: 12 mcg
Sodyum: 42 mg
Potasyum: 60 mg
Bor: 90 mcg
 
Fitobesinler, Enzimler, Biyoaktif maddeler
 
Beta Karoten: 9 mg
Klorofil: 24 mg
Fikosiyanin: 360 mg
Zeaxantin: 9 mg
SuperOksitDismutaz (S.O.D): 2250 IU
 
Diğer BiyoAktif Maddeler
 
Karbonhidratlar: Rhamnose, Phosphorylated cyclitols, Glucosamine, Muramic, Cyanophycean Glycogen, Sialic Acid
Fitobesinler: Polysaccharides, Glycolipid, Sulfolipids
Fitosteroller: β-sitosterols, Stigmasterol, vb.
Triterpenoidler: Lanosterol
Xanthophylller: Myxoxanthophylls, Zeaxanthin, Cryptoxanthin, Echinenone
Karotenler: α-Carotene, β-Carotene, Euglenanone, Lutein,
Pigment Fitobesinler: Chlorophyll (Yeşil), Phycocyanin (Mavi), Carotenoid Pigments (Turuncu)
Enzimler ve diğerleri: DNA, RNA, fikosiyanobilin, SOD
 
Yağ Asitleri (Toplam 48mg/gram)
 
Omega 6 Ailesi
GLA (Gama Linolenik Asit) : 30 mg
Esansiyel Linoleik Asit: 33 mg
Dihomogamma Linolenik Asit: 1.59 mg
Omega 3 Ailesi
DHA (Docosahexaenoic): 0.0435 mg
ALA (Alfa Linolenik Asit): 0.0435 mg
Omega 9 Ailesi
Palmitoleik Asit: 5.94 mg
Oleik Asit: 0.51 mg
Erüsik Asit: 72 mcg
Diğer Yağ Asitleri
Palmitik Asit: 61 mg
Myristik Asit: 0.4 mg
Stearik Asit: 2.5 mg
Araşidonik Asit: 0.2 mg
Behemik Asit: 144 mcg
Lignoserik Asit: 72 mcg
 
Aminoasitler
 
Esansiyel Aminoasitler
İsoleusin: 97.8 mg
Leusin:.7 mg
Lizin: 78.6 mg
Metionin: 39.9 mg
Fenilalanin: 78.3 mg
Threonin: 84.3 mg
Triptofan: 25.5 mg
Valin: 112.2 mg
Esansiyel Olmayan Aminoasitler
Alanin: 139.8 mg
Arjinin: 142.8 mg
Aspartik Asit: 218.4 mg
Sistin: 16.8 mg
Glutamik Asit: 253.2 mg
Glisin: 95.7 mg
Histidin: 45 mg
Prolin: 74.1 mg
Serin: 79.5 mg
Tirozin: 71.4 mg
nutrex-hawaii-spirulina
Fiyat:50 - 99 TL,
Gramaj:200 Tablet / Kapsül ve Üzeri,
İçerik:Spirulina,
İndirimli Ürünler