Hardline Nutrition Carbopure %100 Kompleks Karbonhidrat 4000 Gram

Marka : HARDLINE
Fiyat : ₺179,00(KDV Dahil)
:
HARDLINE NUTRITION CARBOPURE
CARBOPURE NEDİR?
Sağlıklı şekilde en uzun süreli enerji vermek, dayanıklılığı artırmak ve maksimum performans sağlamak için, mısırdan elde edilmiş orta uzunlukta granül glikoz polimerlerinden üretilmiştir.
İçerisinde aroma, tatlandırıcı gibi katkı maddelerinden hiçbirini barındırmayan Carbopure, herhangi bir sıvı içerisinde çok kolay erir.
Özel bir tip glikoz polimeri içeren Carbopure, böylelikle kullanım kolaylığı sağlar.
 
CARBOPURE etkisini nasıl gösterir? 
Sporcularda günde her kilogram ağırlık için 8-9 gram karbonhidrat alımı yeterlidir. Sağlıklı beslenme ve sportif performans açısından tüketilen karbonhidratların %85'i kompleks karbonhidratlardan,
%15'inin ise basit karbonhidratlardan oluşması gerekir. Karbonhidrat takviyesi yapılırken asıl dikkat edilmesi gereken nokta,
kompleks karbonhidrat miktarının basit karbonhidrata göre 5 kat fazla olmasıdır. Bunun başlıca sebepleri; kompleks karbonhidratların yağ olarak depolanmaması ve uzun süreli enerji vermesidir.
Kas glikojeni, şiddetli kısa süreli egzersizlerde temel enerji kaynağı, dayanıklılık egzersizlerinde ise, çalışma verimini belirleyen faktördür.
Özellikle dayanıklılık sporlarının final bölümünde, kas glikojen depolarının varlığı, kazanma veya kaybetmeyi belirlemektedir. 
 
Eğer vücutta yeterli glikojen yok ise yağlar ve proteinler enerji için kullanılır. Bu durumda da yorgunluğa ve mide bulantısına sebep olan toksin maddeleri bırakırlar.
Karbonhidrat takviyesi alan sporcular, normal veya yağ protein takviyesi alanlara oranla daha uzun süre yorulmadan çalışabilmektedirler.
Antrenmandan sonra alınan kompleks karbonhidratlar boşalan glikojen depolarının doldurulmasında en önemli rolü oynar. 
 
KULLANIM ŞEKLİ
1 (bir) porsiyon (46 g), büyük bir bardak (300 ml.) su veya meyva suyu ile karıştırılarak antrenmandan sonraki 1 saat içinde içilir.
Aroma:Naturel Aromasız,
Fiyat:1 - 99 TL,
Gramaj:1500 - 2999 Gram,
Benzer Ürünler
İndirimli Ürünler